Jei dėl kokių nors priežasčių domitės svetainių kūrimu – nesvarbu, ar patys kuriate, ar ruošiatės įsigyti savo svetainę, ar tiesiog domitės šia tema – tikriausiai esate girdėję apie turinio valdymo sistemas (TVS). Be to, jei daugiau apie jas domėjotės, niekaip negalėjote praleisti „WordPress”.
„WordPress” šiuo metu yra populiariausia turinio valdymo sistema. Nors iš pradžių ji buvo skirta tinklaraščių rašymui, dabar ji naudojama viskam – nuo paprastų reprezentacinių vieno puslapio puslapių iki didelių verslo svetainių, e. parduotuvių ir net labiau komplikuotų projektų.
Žinoma, populiarumas turi savo kainą. Nereikia giliai kapstytis, kad rastumėte „bet kas, tik ne WordPress” tipų nuomonių krūvą, pasisakančių prieš šios TVS naudojimą savo asmeniniuose projektuose arba profesinėje veikloje.
Nepaisant to, ji išlieka mano pasirinktina turinio valdymo sistema – šiame įraše giliau panagrinėsiu to priežastis.
Verta paminėti, kad aptarsiu savarankiškai talpinamą „WordPress” – wordpress.org, o ne wordpress.com paslaugą.
Kodėl taip nekenčiama „WordPress”?
Yra įvairių priežasčių, dėl kurių ši TVS sulaukia neapykantos. Štai keletas pagrindinių:
Jūsų tinklaraščių rašymo poreikiams
„WordPress” buvo sukurta kaip tinklaraščių kūrimo programinė įranga. Tai lengvai pamatysite vos pažvelgę į administratoriaus sąsają, kurioje, be kitų dalykų, rasite integruotą tinklaraščio kūrimo funkcionalumą, esantį pačiame viršuje ir neišjungiamą. Daugelis jos funkcijų pagrįstos „puslapių”, „įrašų” ir „taksonomijų” sąvokomis. Jie dažnai naudojami norint išplėsti TVS, kad ji būtų naudojama įvairiems kitiems tikslams.
Kyla klausimai – ar tikrai tinklaraščių kūrimo įranga turėtų būti naudojama daugiau, nei pagal pirminę paskirtį? Galbūt būtų prasmingiau naudoti įrankį, sukurtą būtent tam, ko jums reikia?
Nereikalingos funkcijos
Iš ankstesniojo punkto kyla dar vienas pastebėjimas. Tikėtina, kad jums niekada neprireiks visko, ką turi „WordPress”, ypač jei nerašote tinklaraščio. Žiūrėdami į visus su sistemos failus, tikriausiai suprasite, kad… Na, svetainę galima sukurti su daug mažiau kodo, užimančią mažiau vietos ir greičiau veikiančią.
Saugumo rizika
Kai TVS yra tokia populiari ir atviro kodo, galima daryti prielaidą, kad ji taps įvairių kibernetinių atakų taikiniu. Nors yra būdų, kaip apsaugoti savo svetainę ir sumažinti tokio įvykio tikimybę, pirmiau tuo reikia nuodugniai pasidomėti, o pati rizika gali būti atgrasanti.
Populiarumas
Nors ir norėtume tikėti, kad taip neturėtų būti, bet kuo populiaresni yra tam tikri produktai, tuo daugiau kritikos jie susilaukia. Tai nėra „neapykanta viskam, kas populiaru”, tiesiog kuo daugiau žmonių apie ką nors žino, tuo didesnė tikimybė, kad kas nors susidarys neigiamą nuomonę ir darys įtaką kitiems.
„WordPress”, kaip ir kitos turinio valdymo sistemos, turi trūkumų, bet kadangi ji tokia populiari ir užima tiek daug interneto, natūralu, kad matysite neigiamų nuomonių.
Kodėl aš naudoju „WordPress”?
Nors „WordPress” nėra tobula, ji ir toliau išlieka mano pasirinktu įrankiu svetainių kūrimui. Ir tai – ne dėl alternatyvų trūkumo. Štai pagrindinės priežastys, kodėl man labiau patinka dirbti su šia TVS nei su kitomis.
Universalumas
Nors „WordPress” prasidėjo nuo tinklaraščių kūrimo, dabar ją galima naudoti beveik viskam – ir ji tai atlieka pakankamai puikiai. Kadangi ji yra atviro kodo, o įskiepių ir temų kūrimas prieinamas visiems, galimybės yra beveik neribotos. Savo verslo svetainei pridėti labai konkrečią funkciją tereikia parašyti šiek tiek kodo. Norite sukurti unikalų internetinį projektą? Ne problema!
Ši TVS leidžia pasiekti ir keisti jos kodą, pakeisti jos funkcijas ir kurti naujas. Kartais žiūrėdami į svetainę negalėtumėte patikėti, kad ji sukurta naudojant „WordPress”, o ne visiškai individualiai parašytą backend sistemą.
Kaina
WordPress yra visiškai nemokamas – tereikia mokėti tik už savo svetainės talpinimą ir domeną. Kai kurios temos ir įskiepiai yra mokami, tačiau gausybė jų yra ir visiškai nemokamų. Tai reiškia, kad visiškai įmanoma sukurti svetainę be jokių papildomų išlaidų.
Nors „nemokama” dažnai siejama su prasta kokybe, tai nėra šios TVS atvejis – ji iš esmės yra gerai sukurta ir palaikoma, o ją remia itin didelė bendruomenė.
Nesudėtingas valdymas
„WordPress” turi gana paprastą naudoti administratoriaus skydelį, kas nors ir nėra būtinybė profesionalams, gali labai palengvinti gyvenimą pradedantiesiems naudotojams, norintiems administruoti savo svetainę. Kadangi dauguma mano klientų neturi didelės patirties šioje srityje, man svarbu, kad jie galėtų suprasti, kaip veikia jų svetainė, ir, jei nori, patys atlikti bent mažesnius pakeitimus.
Taip pat padeda tai, kad prietaisų skydelis yra išverstas į daug kalbų, todėl net ir nemokantys anglų kalbos žmonės neatsiduria nepalankioje padėtyje.
Bendruomenė
Nors minėjau populiarumą kaip vieną iš neigiamų veiksnių, turinčių įtakos sistemos reputacijai, tiesa ta, kad jis sukuria kur kas daugiau teigiamų aspektų.
Didelė bendruomenė natūraliai reiškia, kad yra daugiau žmonių, norinčių mokytis ir naudoti įrankį. Todėl internete yra begalė išteklių. Jei dėl ko nors užstrigote – greičiausiai esate ne pirmas. Taigi tikėtina, kad gana lengvai rasite atsakymus.
Tai taip pat reiškia, kad daugybė kūrėjų nuolat kuria ir atnaujina temas ir įskiepius, diegia naujas funkcijas ir dar daugiau.
Jei norite dirbti su svetainių kūrėju, ne tik bus lengva rasti su „WordPress” dirbantį kūrėją, bet ir, jei bet kuriuo metu prireiktų, kad kas nors perimtų svetainės kūrimą ar priežiūrą, tai nebus didelė problema.
Apibendrinimas
„WordPress” nėra tobula. Niekas nėra tobulas. Tačiau, įvertinus privalumus ir trūkumus bei mano ir mano tipinių klientų poreikius, man tai yra tinkamiausias sprendimas.
Verta paminėti, kad nors tai ir gana universali TVS, ji nebūtinai tinka visiems ir kiekvienam projektui. Galiausiai patys turite nuspręsti, kas jums svarbu, ir pasirinkti geriausią variantą SAU.
0 komentarų